W obecnych czasach w sprzedaży znajdą Państwo kilka rodzai materacy:

  • z pianki termoelastycznej zwanej również pianą visco, memory foam czy pianką z pamięcią. Piana ta reaguje na nacisk jak również temperaturę naszego ciała co powoduje idealne dopasowanie się podłoża do osoby na nim leżącej. Dodatkowo  pozwala mięśniom rozluźnić się i odpocząć po całodniowym wysiłku.
  • z pianki wysokoelastyczej, która zapewnia bardzo dobre podparcie kręgosłupa. Dodatkowym jej atutem jest duża przewiewność, która pozwala na zachowanie higienicznego środowiska snu.
  • z lateksu, który wykazuje się dużą elastycznością oraz wytrzymałością. Działa antybakteryjnie i zapobiega rozwijaniu się grzybów.
  • sprężynowe, które podobnie jak piana wysokoelastyczna zapewniają bardzo dobre podparcie kręgosłupa. Materace sprężynowe  dzielą się na bonellowe, kieszonkowe i multipocket. Bonellowe materace zbudowane są ze sprężyn połączonych drutem co daje nam dużą elastyczność w płaszczyźnie. System kieszonkowy i multipocket polega na umieszczeniu każdej, pojedynczej  sprężyny w fizelinowej kieszonce co pozwala na uzyskanie elastyczności punktowej. Różnica  między kieszonką a multipocketem polega ilości umieszczonych sprężyn, im większa liczba tym lepsza sprężystość punktowa i co za tym idzie lepsze podparcie.

Niezależnie od budowy materaca czy użytych komponentów do produkcji, to na czym śpimy to nasz indywidualny wybór. Materac ma nam zapewnić dobre podparcie kręgosłupa, odpowiednie ułożenie i co najważniejsze - nasz komfort. Nie sugerujmy się opiniami innych osób, każdy z nas jest inny i dla każdego z nas coś inne może być lepsze. Dlatego tak ważne jest aby Państwo szukając materaca poświęcili kilka dłuższych chwil na jego wybór. U nas znajdą Państwo większość z opisanych rodzai materacy oraz możliwość dokonania spokojnego wyboru odpowiedniego dla siebie.